Sdružení

logoAutomoklub Hradec Králové byl založen jako zájmové apolitické sdružení otevřené pro všechny zájemce o motoristický sport, motoristickou historii i současnost a jednoduše pro všechny milovníky vůně spáleného benzínu. Chceme být komunitním centrem pro všechny, kteří mohou a chtějí pro rozvoj motorismu a motorsportu něco dělat, nebo si jen vyměnit zkušenosti.

Naším posláním je všeobecná podpora a rozvoj motorismu ve všech oblastech od motoristického sportu, přes projekty pro zvýšení bezpečnosti provozu až po péči o uchování historického kulturního odkazu v naší muzejní sbírce.

V oblasti motoristického sportu spolupracujeme s národními i mezinárodními sportovními autoritami (Autoklub ČR, CAMS, FIM a UEM). Motoristický sport pro nás zůstává sportem, politiku a boj o moc neřešíme, spolupracujeme se všemi, kteří chtějí tento sport posunout dále.

Stanovy